Цікавинки

           Чотири ряди птахів - Страусоподібні, Нандуподібні, Казуароподібні та Ківіподібні - включають представників, нездатних до польоту. Ці птахи пересуваються по землі бігом або крокуючи. Крила та груднім'язи в них розвинені слабко. Кіля немає. Натомість задні кінцівки довгі й міцні. Пташенята - виводкового типу. Мешкають на відкритих просторах з розрідженою рослинністю.

          Серед безкільових птахів найбільший представник - африканський страус. Він найбільший із сучасних птахів: заввишки до 270 см, а маса - до 90 кг. Має на ногах усього два пальці, що сприяє швидкому бігу (до 70 км на годину). На пальцях є міцні кігті, які слугують цим птахам для захисту. Шия довга, голова сплощена. Поширені у степово-пустельних регіонах Африки.

          Найменші серед безкільових - ківі - поширені на островах Нової Зеландії: їхнє тіло заввишки до 55 см, а маса - до 3,5 кг. На ногах цих птахів чотири пальці, крила майже відсутні. Ківі мають довгий і тонкий дзьоб, за допомогою якого здобувають їжу: безхребетних тварин, що мешкають у ґрунті. На відміну від більшості видів птахів, нюх у ківі розвинений добре. Ці птахи мешкають у тропічних лісах і ведуть нічний спосіб життя, а вдень ховаються у густих заростях.

Цікаві факти про пінгвінів
Всі знають пінгвінів, ось декілька цікавих фактів, пов'язаних з цими веселими і симпатичними птицями. - Пінгвіни живуть виключно в південній півкулі, правда, інколи їх можна зустріти досить далеко від південного полюса — на островах Галапагосів, розташованих близько до екватора, або в Північній Гавані в австралійському Сіднеї. - Пінгвіни володіють рідкою здатністю стояти вертикально, це досягається завдяки тому, що їх лапи з шкірястими перетинками розташовуються в самому кінці тулуба. - Пінгвіни є відмінними плавцями завдяки своїм лапкам і крилам, що нагадують формою весло. - Королівські пінгвіни – неперевершені нирці. Вони постійно упірнають за їжею на глибину 100 метрів, буває, що такі пінгвіни занурюються і на 200 метрів.


http://cikavo-znaty.com/365-ckav-fakti-pro-pngvnv.html#hcq=0qe2hOp

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.